пʼятниця, 28 липня 2017 р.

Вічне життя книги

                                                                       Говорять, що книга зникає; 

 я думаю, що це неможливо… 
                    Хорхе Луіс Борхес

 Мовчить темний обхват палітурки, 
Сторінки тісно обнялись у корінці,
 І книга нерухома, 
Але книга хоче 
Припасти до людської теплої руки…
                   Михайло Світлов 

У людей є дивовижна особливість, яка відрізняє їх від інших живих істот – це можливість і бажання відчувати почуття поваги і гордості. А такі почуття як визнання і вдячність породжують у людей бажання створити монументальні пам’ятники різним людям і речам, щоб зберегти пам’ять про них і нащадків.
    Звичайно ж книги, так як і пов’язані з ними моменти і видатні особистості не є винятком. У всьому світі є безліч таких дивовижних, які іноді дивують нашу уяву, пам’ятників книзі. Адже вона гідна такої честі – бути увічненою в камені. Це говорить про її дійсно важливе значення для розвитку усього нашого людства. 
      Книга зберігає вікову мудрість, освічує і вчить, виховує і дає нашому розумові і серцю неоціненну духовну силу й естетичну насолоду. Завдяки книзі ми маємо можливість поринути у світ вічного і прекрасного. Це дивовижний витвір людства нарівні з письмом лине крізь століття. І не один раз видозмінюючись і пристосовуючись до суспільства завжди дарує людям джерело мудрості і знання, радості і натхнення. 
     Бо саме книга – є дивовижною перлиною в океані нашого інформаційного простору і коштовною цінністю людського інтелекту. 
    Цілком зрозуміло, навіть якщо на даний час бумагу замінює екран монітора і ми не чуємо таємничий шелест сторінок, читати люди не покинуть. А отже книга не вмре ніколи! Та книга, яка почергово була глиняною табличкою, папірусним згортком, звичайною книгою, електронним рідером.
     Як відомо найважливішим призначенням книги є збереження знань. І саме книга допомагає у навчанні і самовихованні. Народжує мрії і вчить як їх здійснити. Бо книги для нас – це живильне джерельце і як казав Ф. Бекон: «Кораблі думок, які мандрують на гребні хвилі часу і дбайливо несуть свій дорогоцінний скарб від покоління до покоління» та є безперервним діалогом в часі і просторі, і «немеркнучим світлом вічних істин…» .

Віддзеркалення зниклих років, 
Віддзеркалення нашого віку,
 Вічних істин, шукання доріг 
Все це книга – нехай живе книга!
 Відображення злету сучасного, 
Радість кожного нового дня 
Вірний шлях до майбутнього нашого, 
Все це книга – живе хай вона! 
Чистих радощів чисте джерельце,
 Щирий друг всіх дитячих сердець, 
Провідна, ясна зірка у всесвіті.
 Все це книга – життя й майбуття! 

    То ж будемо з вами уважні до книги! Бережімо її, щоб збагнути і замислитись над її глибинною сутністю, адже книга живе поряд з нами ціле життя, бо вона є вічним скарбом народу. Адже «…книги не замінить жоден комп’ютер, як не замінила фотографія живопису, а кіно – театральної вистави. Книга була, є і завжди буде неперевершеним плодом людського інтелекту, а її читання – незбагненне мистецтво співпереживання і життя в житті»! 
   Створення пам’ятників книзі переслідує велику мету — донести до людей те, що без читання, без того “особливого таланта читача, коли відчуваєш живий пульс книги, її глибинні течії...” - життя не повноцінне, бо саме книга здатна надати рідкісну насолоду розуму і відчуттю, та з найдавніших часів історично покликана відроджувати генну пам’ять нації. Адже, як писав М.Грибачев «пізнання почерпнуті з досвіду минулого, допомагають творити сьогодення і зумовлювати майбутнє… Таким чином, книга незалежно від того, хто і коли створював її рядки і сторінки, є сестрою і співучасницею нашого часу». 
     Професія бібліотекаря (моє покликання), дає унікальну можливість донести до глибин людської душі, а особливо дитячої, те, що книга жила, живе і буде жити вічно! Вона є невід’ємною частиною світової культури і культури людини взагалі. Бо прагнення отримати знання і бажання стати національно-свідомою людиною пробуджує і спонукає зростання інтересу до книги як такої. Адже навіть в складні часи, часи повоєнні і в часи революційних змін, в хвилини радості і в хвилини печалі, люди завжди читають і вчаться, прагнуть збагнути себе, свою особистість та свій народ, свою країну, її історію і сучасність, гідність Незалежності та патріотизму. Тому на часі дуже актуальним є відродження української книги, повернення друкованого видання на п’єдестал часу, як не тільки пам’ятки історії, культури й мистецтва, а як одного з найкращих носіїв для тривалого і поглибленого навчання й читання, неперевершеного за змістовністю думки та складністю аргументації. Бо книга завжди продовжується, навіть якщо наближається до кінця, адже завжди є місце роздумам подальшим..

    Читання книги здатне сколихнути тисячі думок, про які людина і не підозрювала раніше, може змусити кожного з нас відчути свій нерозривний зв'язок з історією і культурою Батьківщини. Та відродивши свій величний дух патріотизму і жагучий поклик волі, зміцнювати нашу соборну Державу, об'єднавши зусилля навколо спільної ідеї розбудови і відродженні нової України. Тільки духовна злука всієї української спільноти здатна вразити весь світ своїми здобутками! 
        Сказано ж бо: " Ubi соnсоrdia, ibi victoria" - де злагода, там перемога! 

 Бібліографічні джерела

 1. Вилегжаніна, Т. Інновації – визначальний фактор розвитку бібліотек України [Текст] / Т.Вилегжаніна // Бібліотечна планета.- 2009.- № 3.-с.6 
2. Завалевський, В.І. Бібліотека – важливий структурний підрозділ, інформаційний центр загальноосвітнього навчального закладу [Текст] В.І.Завалевський // Шкільна бібліотека.- 2004.- №3.- с.3-6 
3. Памятники книге | Искусство [Електронний ресурс].- Режим доступу: http://art.mirtesen.ru/blog/43461376329/PAMYATNIKI--KNIGE.- Назва з екрана 
4. Памятники книге | Книжная полка [Електронний ресурс].- Режим доступу: http://www.bookcase.kz/2009/03/07/artbook/pamyatniki-knige-2.- Назва з екрана 
 5. Памятник книге – Монументальное [Електронний ресурс].- Режим доступу: http://bookmix.ru/groups/viewtopic.phtml?id=556.- Назва з екрана 
6. Памятники книгам [Електронний ресурс] .- Режим доступу: http://knigabest.ru/monuments.php.- Назва з екрана
 7. Єдність і соборність українських земель [Електронний ресурс].- Режим доступу:http://www.brama.com/ua-consulate/press-release/sobornist%20zemel.htm .- Назва з екрана sp;

Немає коментарів:

Дописати коментар