вівторок, 4 жовтня 2016 р.

Першокласний читач

Першокласний читач – що це таке? Це людина, яка читає «збалансовано», багато, підбирає різну літературу, чи та людина, яка вміє знаходити час і для художньої, і для розвиваючої літератури? Насправді, першокласний читач – це
той читач, яким Ви хочете бути. Це той, хто «повинен хоча б в цьому році прочитати 100 книжок із тогорічного списку», хто «має читати хоча в 1 бізнес-книгу на тиждень», той, хто «хоче читати хоча б потрошки кожного дня», той, хто «прагне гарно розумітись на класиці та сучасній літературі». У кожного «першокласний читач» свій – унікальний. Але правила, що допоможуть Вам ним стати – універсальні, їм не вистачає лише одного, щоб Ви додали власні пункти :).
Постійно працюйте над тим, щоб отримувати максимальне задоволення від читання
Багато людей, які не читають вважають, що не люблять книжки через те, що література нав’язувалась їм у школі, а потім і в університеті. І коли дитина читає щось нудне саме для неї або робить щось поза бажанням, ця дія надовго викарбовується в пам’яті, як щось нецікаве, що потребує забагато сил і псує настрій. Насправді, який би читацький стаж Ви не мали, завжди треба працювати над пошуком найцікавіших для себе жанрів, нових улюблених письменників, книжкових серій тощо. Кожного року на світі з’являються сотні книжок, які стають бестселерами і які перекладають на різні мови світу. Тому важно постійно урізноманітнювати свій «читацький раціон». Окрім класичної літератури, та всесвітньовідомих вже кілька років книжок, можна відкрити для себе безліч нових світів! Скуштувати історичної літератури, уважно слідкувати за новими зірками на небі українського письменництва, розширювати кругозір разом із письменниками з Німеччини, Данії, Люксембургу. В наш час дуже легко знайти навіть версії перекладу від фанатів, тому Ви вже зараз можете «поспілкуватись» з автором з будь-якої країни, та відшукати для себе «делікатеси» із творів будь-якого жанру.
Не зважайте на стереотипи
Усі Ваші знайомі кажуть, що ось ця книжка – це маячня, і взагалі соромно таке читати, бо, наприклад, то письменник-фантаст, який, на думку когось, пише лише для підлітків років 10-12. Або ж Вам майже кожен стверджує, що паперові книжки не повинні зникати, що ми лише погіршуємо стан сучасної друкованої літератури, читаючі електронні книжки. Таких прикладів багато, і, навіть якщо Ви намагаєтесь не прислухатись до порад, навряд чи Ви підете читати ту книжку, яку не радять Вам друзі, якщо є вибір між нею та іншими. Але складати враження про будь що повинні лише Ви самі. І Ви самі можете вирішувати, як читати сьогодні – вдома з ароматними та хрусткими паперовими книжками, в дорозі у форматі аудіокниги, чи в кав’ярні на електронній книзі. Забувши про всі поради та суб’єктивне ставлення, Ви здивуєтесь, наскільки більше Ви стали читати.
Влаштуйте собі ідеальне читацьке місце
На пошуки ідеального місця для читання, де все буде у гармонії – аромат, звуки, атмосфера, присутність поруч їжі, чаю, чи близьких людей – треба витратити немало часу. І головний секрет успіху – ніколи не припиняти шукати, бо таких «читацьких місцин» у Вас має бути декілька. Місце, де найкраще читається, не тільки наповнює енергією та натхненням, але й дозволяє отримати максимум користі від книжок, зробити якісь власні висновки, дійти до нових ідей. Читаючи там, де Ви як риба у воді, Ви вдвічі прискорите процес і прочитаєте вдвічі більше книг (за день, за тиждень, за роки!). Це може бути затишне ліжко, крісло-гойдалка, невеликий стілець на балконі (якщо Вам найкраще читається під свіже повітря, а читати надворі немає можливості). Це також можуть бути різноманітні (а особливо випадково знайдені!) затишні кав’ярні, анти-кафе, вуличні тераси, або ж якась конкретна лавка у парку, або бібліотека. Читайте під музику, під шум відвідувачів кафе, під вітер та спів пташок, шукайте своє і тоді Ваша продуктивність зросте разом із задоволенням від читання.

Спробуйте створити «план читання на день» або внесіть пункт «читання до свого щоденного плану
Багато людей вважають, що читання – це просто хобі, якому не місце поряд із важкими або рутинними завданнями на день, які треба виконати. А дехто просто не любить списки на день-тиждень, бо вони не дають простір для творчості. Але все ж, щоб пишатися собою, читати вдосталь і художньої, і наукової, і професійної літератури і постійно розвиватись, треба привчити себе читати хоча б 10-15 хвилин на день. Ви можете обрати фіксований час – кілька сторінок уранці за чашкою кави, чи заспокійливе читання перед сном, чи щось інше. Якщо Ви точно знаєте, що не зможете робити це кожного дня, влаштовуйте собі «читацький спринт» у будь яку частину дню. Наприклад, обідня перерва, час після університету, або тоді, коли Ви сидите за комп’ютером. Можна навіть збирати друзів, написавши у твіттері «Хто зі мною на спринт читання?». Так Ви будете знати, що 10-15 хвилин з Вами (нехай і не поруч) читають близькі люди!
Використовуйте вільний час правильно
Багато людей навіть не замислюються, що під час переглядання стрічки новин чи читання твіттеру на телефоні, вони могли зробити багато приємних та корисних речей. Скористуйтесь правилом, якщо в Вас виявився вільний час, витратьте будь-яку його частину на читання. Не вірте людям, які кажуть, що в них немає часу на читання, і це головне, що заважає їм стати заядлим читачем. Бо лише Ви плануєте свій час, будуєте розпорядок дня, і лише Ви зацікавлені в тому, щоб читати більше. отримувати більше досвіду та знань, ставати освіченішими. Працюйте над собою.
Ще декілька ефективних способів читати більше, та отримувати більше задоволення:
–       Знайдіть комфортні саме для Вас читацькі платформи, форуми, групи у соціальних мережах чи зустрічі книголюбів у Вашому місті. Зараз майже у всіх містах України у кав’ярнях та анти-кафе часто проводять читання улюблених авторів, зустрічі шанувальників певних серій, жанрів и т.д.

–       Ведіть читацький щоденник, або пишіть рецензії та відмічайте вже прочитанні книжки (наприклад, тут чи тут). Це допоможе Вам бути в курсі того, що читають Ваші друзі, слідкувати за тим, який об’єм книжок Ви читаєте на рік, шукати рекомендації, бачити оцінки інших користувачів разом із розгорнутими відгуками, писати свої рецензії, що допомагає завжди згадувати, що було у вже прочитаних Вами книжках.
–       Обмінюйте книжки, які Вам не потрібні та ті, які ще не читали. Для цього на сьогодні існує багато платформ. Одна за найбільших.
–       Знайдіть, де у Вашому місті є шафи для буккроссінгу, чи кав’ярні, які підтримують цей рух. Ви зможете взяти почитати будь-яку книгу, що є у шафі, але обов’язково покласти свою (часто її треба зареєструвати), а ту, що вже прочитала, пустити у подальше «плавання». Більше про бук кросинг, та чому це так корисно та цікаво – bookcrossing_ua та bookcrossing.net.ua.
–       Ведіть список найцікавіших книжок, які Ви обов’язково хочете прочитати. Але не просто записуйте назви, а й помічайте, що в описі книги чи в відгуці читача Вас зацікавило. Це допоможе Вам зробити правильний вибір тоді, коли Ви будете вирішувати, що прочитати (враховуючи Ваш настрій, побажання щодо сюжету чи жанру). Якщо є час, записуйте і цитати, які Ви побачили з книжки, якою зацікавились і внесли у список. Альбом можете оформити як Вам заманеться, у стилі скрапбукінгу, чи навіть на зістареному папері (звичайні листи треба натерти пакетиками з-під чаю та дати їм висохти).
–       Робіть якісь коротенькі замітки на полях олівцем, чи просто робіть закладки на сторінках, які Вам сподобались. Тоді, вже після читання, Ви зможете повернутись до найважливіших моментів і знову їх переосмислити. Це важливо, бо ми не завжди маємо час добре подумати над реченням чи думкою, коли хочемо скоріше дізнатись, що там на наступній сторінці.
–       Шукайте спільноти про Ваших улюблених авторів, читайте блоги сучасних письменників, Ви зможете ще краще зрозуміти, чому вони писали саме так, чи саме про це, дізнатися більше про них, про нові книжки, по спілкувати з іншими шанувальниками.
І пам’ятайте, що треба приділяти читанню лише 10-15 хвилин на день, що постійно розвиватись, і лише 1-2 години, щоб перевершити всі свої очікування від читання!
Дякую за натхнення – vivatramp.blogspot
Читайте також:

Немає коментарів:

Дописати коментар